בנקאות

בנקאות

השותפים במשרד ייצגו במשך שנים רבות בנקים (מסחריים ומשכנתאות) ומתמחים בייצוג כנגד בנקים, לרבות עיכוב וביטול הליכים (עיקולים, עיכוב יציאה, הגבלות) וכן בחתירה להסדרי חוב המיטיבים עם הלקוח. משרדנו מתמחה בבניית האסטרטגיה המתאימה לכל לקוח ולקוח, תוך ניתוח המצב המשפטי מצד אחד, ויכולתו הכלכלית מצד שני. כמי שמכירים היטב את המערכת הבנקאית, אנו מבינים היטב כיצד "חושב" הבנק; מהן נקודות התורפה שלו ומהן נקודות החוזק שלו, כל זאת בהתאם לתיק הספציפי.

בנק יכול לנקוט בשני הליכים: הגשת תביעה לבית משפט (לעיתים, ביחד עם בקשה לעיקול זמני) או להגיש תביעה על סכום קצוב ללשכת ההוצאה לפועל, כל זאת – לאחר משלוח מכתב התראה ללקוח, וכן לערבים (אם יש) המיידע בדבר הכוונה לנקוט בהליך. המועד הנכון ליצור קשר עם הבנק הינו מייד לאחר קבלת מכתב התראה או דרישה. אם הדבר לא נעשה, הרי שהבנק יתקדם באחד משני המסלולים לעיל. ככל שיוצרים מגע בשלב מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי להימנע מהוצאות, כמו גם חיובי ריבית ושכ"ט עו"ד. יחד עם זאת, גם במקרים בהם חייב שגה בהתנהלותו, והתעלם מההליכים אשר ננקטו נגדו, יש מה לעשות. כך, למשל, הגיע למשרדנו לקוח אשר ניתן נגדו פסק דין בשנת 1988. החוב עמד על סך של כמעט שלושה מיליון ₪. בזכות פעולה כירורגית נמרצת ותכליתית, תוך העלאת טענות עובדתיות ומשפטיות כלפי הבנק, שילם הלקוח סך של 70,000 ₪ בלבד. 2% בלבד מהחוב הפסוק בלשכת ההוצאה לפועל.

יש לזכור, כי לבנק כוח רב. הוא מלווה בעורכי דין, מחזיק בידיו את כל המסמכים הרלבנטיים ומנצל את כוחו בכדי להכביד ולהלחיץ את הלקוח. לצד כל אלו, הבנקים אמורים לפעול על פי נהלים פנימיים, וכן מערכת של חוקים, המגנה על הלקוח וכן על ערבים (מוגנים או יחידים). בידינו הכלים, כמו גם הניסיון, להתחקות אחר התנהלות הבנק, החל מיום פתיחת החשבון ואילך. טעויות אשר מבצעים פקידים, החתמה על מסמכים מבלי שהלקוח קרא אותם, אי מתן הסברים או דיווחים ללקוח או לערבים – כל אלו מהווים תחמושת במלחמה נגד הבנק.

אם ננקטו נגדך הליכים ע"י בנק – הוגש כתב תביעה, גילית כי נפתח נגדך תיק הוצאה לפועל, הוטלו עיקולים על חשבונך, או הגבלות אחרות או עם חתמת כערב יחיד או ערב מוגן לחבר או קרוב משפחה וקיבלת מכתב התראה או, חלילה, תביעה – הנך מוזמן ליצור קשר לפגישת ייעוץ.